אביאור ביירון

ברוכים הבאים לאתר הרשמי של אביאור ביירון!

אביאור הוא זמר יוצר ומוסיקולוג המשלב ביצירתו עולמות מגוונים של מוזיקה, טקסט ותפיסת עולם ייחודית.

הוא מופיע בפסטיבלים, כנסים, מפגשי לימוד, קהילות, הופעות סלון ועוד.

המוסיקה של ביירון היא אישית מאוד. אך היא מתעסקת באופן יצירתי ומקורי בנושאים כגון זהות, יהדות, ישראליות ויחסי דת מדינה. המוסיקה מרגשת ומגוונת, הנעה בין שירי אהבה, שירים על סובלנות וקבלת האחר, ועד לשירי מחאה חברתיים. העולם המוסיקלי המתגלה בהופעה הוא קרנבל צבעוני הכולל שילובים "בלתי אפשריים" כגון הומור בצד כאב, וקדושה בצד ארוטיקה.

ביירון הוא בעל תואר דוקטורט במוזיקה מאוניברסיטת לונדון. הוא מרצה במדרשת שכטר ובכנסים שונים בארץ ובעולם. בשנת 2015 הוציא את המיני אלבום בכורה (debut EP) "שירים לציפורה". האלבום יצא בחברת התקליטים נענע-דיסק של ניצן זעירא (תחת הלייבל בננה) ומופץ על ידי חברת הליקון.

מאז 2016 ביירון מופיע עם ג'ורג' סמעאן (מוסיקאי ערבי-נוצרי המנגן בעוד, כינור ושר) בהופעה בשם "מחפשים את אלוהים". דואט שירים יהודיים וערבים, בסימן חיפוש אחרי אלוהים וסובלנות בדתות שונות. התוכנית כוללת שירים מן המקורות היהודיים והערביים, וכן שירים ותרגומים מקוריים של ג'ורג' סמעאן ואביאור ביירון. ההופעה מרגשת ומגוונת, הנעה בין שירי אהבה, ושירים על סובלנות וקבלת האחר. ההופעה כוללת דברי קישור והסבר על השירים השונים וההקשרים החברתיים שלהם. אביאור ביירון מופיע סולו ובהרכבים שונים בפסטיבלים ובכנסים ברחבי הארץ והעולם.

על השיר רות ממתינה: "אביאור ביירון בשיר חדש ומושך משמיעה ראשונה: השילוב של פיוט לצד רוק, רומנטיקה לצד דת והכל ברוח מעט הומוריסטית רקמו שיר יפהפה! לשמוע שוב ושוב וליהנות!"

דודי פטימר, נענע 10

דילוג לתוכן